درباره آکادمی بیشتر بدانید.

انسان موجودی پیچیده است، مدیریت منابع انسانی یعنی مدیریت این موجود پیچیده!

همه مدیران سازمان به نوعی درگیر مدیریت این موجود پیچیده هستند در حقیقت هر فرد یا مدیر سازمانی که با بیش از یک نفر کارمند کار می‌کند، به نوعی ناچار به ایفای نقش مدیریت منابع انسانی نیز در کنار نقش تخصصی خود می‌باشد. هر چند به تدریج با بزرگتر شدن سازمان‌ها دپارتمان‌های مدیریت منابع انسانی برای ایفای وظایف تخصصی در حوزه مدیریت منابع انسانی و کمک به سایر مدیران برای ایفای بهتر این نقش تشکیل شده است.(مشاهده داستان آکادمی)

در گذشته نه چندان دور، توجه به سرمایه‌های انسانی در کشور ما بیشتر در قالب شعار مطرح می‌شد‌ و در عمل نقش مدیریت منابع انسانی در سازمان‌ها نقشی در حاشیه بود که از چارچوب انجام وظایف اداری فراتر نمی‌رفت.
اما طی چند سال اخیر وقتی به عنوان مشاور پای درد دل مدیران ارشد سازمان‌ها می‌نشینیم، براستی اصلی‌ترین دغدغه آنها کارکنان است. چالش جذب و نگهداری افراد شایسته، افزایش نرخ خروج نیروهای کلیدی، ناکارآمد بودن سیستم‌های مدیریت و بهبود عملکرد، کاهش دلبستگی سازمانی و…تنها بخشی از دغدغه‌های هر روزه مدیران ارشد سازمان‌هاست.

به دلیل همین تغییرات طی سال‌های اخیر، بسیاری از مدیران با درک اهمیت این نقش اقدام به ایجاد دپارتمان منابع انسانی و استخدام مدیران منابع انسانی نموده‌اند، اما بسیاری از افرادی که در این جایگاه قرار می‌گیرند به منظور پیاده ساز‌ی سیستم‌های مدیریتی در حوزه منابع انسانی با کمبود دانش کاربردی و فقدان مهارت اجرایی روبرو می‌شوند، و تئوری‌ها و منابع موجود پاسخگوی مدیران و کارشناسان منابع انسانی برای رفع نیازشان در عمل نیستند.

وجود این خلا ما را برآن داشت تا با بهره‌گیری از تجربه آزموده شده مشاوره و پیاده سازی سیستم‌های مدیریت منابع انسانی در ایران، با راه اندازی آکادمی تخصصی مدیریت منابع انسانی، با نگاهی کاربردی و به دور از شعارهای تئوریک به مدیران و علاقمندان حوزه منابع انسانی کمک کنیم فرآیندهای منابع انسانی را در سازمان خود مستقر نموده و نگاه متفاوت‌تری از پاسخگویی به بعضی از دغدغه‌هایشان در این حوزه را تجربه نمایند.

آکادمی تخصصی مدیریت منابع انسانی


به سازمان‌ها کمک می‌کند که:

  • با به کارگیری راه حل‌های آزموده شده مشاوره مدیریت و آموزش در ایران، منابع انسانی سازمان خود را در راستای دستیابی به اهداف استراتژیک سازمان خود بهتر مدیریت نمایند.(مشاهده آموزش‌های سازمانی)
  • بهترین متخصصان حوزه منابع انسانی برای ایفای نقش با عملکرد بالا در دپارتمان‌های منابع انسانی را بکار گیرند.

به افراد کمک می‌کند که

  • دانش و مهارت تخصصی خویش در حوزه مدیریت منابع انسانی را با استفاده از ابزارها و روش‌‌های گوناگون نظیر دوره‌‌های آموزشی کاربردی، محتواهای غنی و منتورینگ توسعه داده و مسیر حرفه‌ای خویش را ترسیم نمایند.(مشاهده دوره‌های آموزشی)

برخی از سازمان‌هایی که افتخار همراهیشان را داشته‌ایم

نظرات برخی از فارغ التحصیلان دوره‌های آکادمی