خانم سونیا جلالی مدرس دوره های تخصصی مدیریت منابع انسانی

چرا آکادمی منابع انسانی ایجاد شد؟

ایده ایجاد آکادمی منابع انسانی در میانه فصل پاییز سال 96 متولد شد، در دوره‌ای که من به عنوان مشاور منابع انسانی با مدیران و کارشناسان منابع انسانی سازمان‌های مختلف کار می‌کردم و از نزدیک می‌دیدم که تیم منابع انسانی سازمان‌ها دغدغه رشد دارن، می‌خوان حرفه‌ای باشن، می‌خوان برای سازمان‌هاشون قدم‌های بزرگ بردارن اما فضای آموزشی کشورمون اونها رو برای کار عملی و اجرایی آماده نکرده و تئوری‌ها و منابع موجود و آموزش‌های دانشگاهی پاسخگوی نیازشون در عمل نیست. 

آکادمی منابع انسانی با این ایده شروع به کار کرد که چقدر عالی میشه اگر بستری وجود داشته باشه که افرادی که می‌خوان کار حرفه‌ای منابع انسانی در سازمان‌ها انجام بدن هر توشه‌ای که برای یادگیری در سفر حرفه‌ای شدن نیاز دارن بتونن اونجا پیدا کنن.

شروع سفر

قدم اول رو با تولید مطالب و محتواهای کاربردی برداشتم، مطالبی که فقط برای سرچ گوگل و پر کردن سایت تولید نشه! بلکه خوندن هر مطلب به خواننده کمک کنه که یک قدم عملی برای توسعه منابع انسانی سازمانش برداره یا حداقل چراغی رو در ذهنش برای کنجکاوی و مطالعه بیشتر روشن کنه

ادامه مسیر

در ادامه دیدم جای آموزش‌های کاربردی برای منابع انسانی‌ها چقدر خالیه، افراد می‌رن دانشگاه مدیریت می‌خونن، دوره‌های مختلف رو می‌گذرونن، کتاب‌های زیادی رو می‌خونن ولی برای ورود به بازار کار آماده نمی‌شن، همینطور افرادی که در حال حاضر دارن در سازمان‌ها کار اجرایی می‌کنن برای حرفه‌ای‌تر شدن به آموزش‌های عملیاتی دسترسی ندارن، بر اساس این دغدغه دوره‌های آموزشی مدیریت منابع انسانی رو با دو ایده ساده و اجرایی بودن طراحی کردم.

در دوره‌های آموزشی مدیریت منابع انسانی آکادمی، فراگیران یاد می‌گیرند چطور تئوری‌ها رو قدم به قدم در عمل پیاده کنند و تک تک فرایندهای مدیریت منابع انسانی رو در سازمان‌هاشون اجرایی کنند، همچنین غیرحضوری بودن دوره‌ها کمک می‌کنه هر فردی فارغ از محدودیت‌های زمانی و مکانی به این آموزش‌ها دسترسی داشته باشه.

یک مسیر جدید

ادامه این سفر با آموزش مدیران غیر منابع انسانی همراه شد، در منزلی از این سفر با به این نتیجه رسیدم که برای بهتر شدن مدیریت منابع انسانی در سازمان‌ها علاوه بر رشد تیم منابع انسانی سازمان‌ها، به همراهی و رشد مدیران غیرمنابع انسانی هم نیاز داریم، از طرفی مدیران غیر منابع انسانی با وجودی که میخوان مدیران بهتری باشن، کمتر برای ایفای نقش انسانی خود در کنار سایر نقش‌ها آموزش دیدن، برنامه توسعه مدیران آکادمی که به دو شکل حضوری و غیرحضوری اجرا میشه به مدیران غیر منابع انسانی کمک میکنه تبدیل به مدیری بشن که کارکردن کنارش مثل نفس کشیدن در هوای تازه ست.

سفر رشد ادامه داره

سفر آکادمی در کنار شما همسفران مشتاق و همراه همچنان ادامه داره، مقصدی وجود نداره، هر چه که هست یادگیری با شما و در کنار شماست، تا منزل بعدی این سفر کجا باشد… 

مقصد من رفتن است با نرسیدن خوش است
هر که به مقصد خوش است ماندۀ بن‌بست‌هاست

خون رگ جاده‌ام تا نرسیدن خوشم
نبض مدام قدم خاصیت هست‌هاست