دوره های آموزشی غیرحضوری مدیریت منابع انسانی

ادامه مطلب

 

نمونه ابزارهای موردنیاز متخصصین منابع انسانی

ادامه مطلب

 

آموزش های سازمانی

ادامه مطلب

بهترین راه برای ساختن سازمانی که برازنده آینده باشد، ساختن سازمانی است که برازنده انسان باشد.

(گری همل)

 

ارزیابی و انتخاب بهترین ها

ارزیای و انتخاب بهترین متخصصان حوزه منابع انسانی برای ایفای نقش با عملکرد بالا در دپارتمان­های منابع انسانی سازمان شما

 

توسعه فردی

کمک به علاقه مندان حوزه مدیریت منابع انسانی در مسیر حرفه ای شدن

 

راه حل های اختصاصی

  توسعه راه حل های خاص سازمان شما درمسیر تعالی منابع انسانی

 

محتوای آموزشی

انتشار دانش و محتوای کاربردی و عملیاتی شده در حوزه مدیریت منابع انسانی

همکاران

سیما لبیبی

 

من سیما لبیبی در مهرماه سال ۶۰ در خانواده‌ای فرهنگی به دنیا آمدم. هم‌بازی کودکی‌هایم پدربزرگ فرهیخته‌ای بود که مرا با کتاب آشنا کرد و تصویری رویایی از دنیایی که قرار بود به آن وارد شوم برایم ساخت. چهار ساله بودم که با شور و اشتیاق فراوان پا به مدرسه گذاشتم. تشویق خانواده و ارزیابی معلمان مرا به سمت ریاضی و سپس رشته های مهندسی هدایت کرد و نهایتاً به انتخاب کنکور وارد دانشکده نساجی دانشگاه پلی‌تکنیک تهران شدم. در اولین کارآموزی در کارخانه فخر ایران و بعد بافت آزادی، جذابیت مهندس شدن برایم فروریخت و دریافتم کلاه ایمنی و محیط کارخانه (که روزی آرزوی من بود) کاری تکراری است که من را راضی نمی‌کند.
روزهای نوجوانی و جوانی غرق در تحصیل گذشت. از همان اولین روزهای دانشگاه تشنه‌ی کار کردن بودم. اولین کارم را در یک شرکت رایانه‌ای و با آموزش ICDL شروع کردم صبح‌ها یاد می‌گرفتم و بعد از ظهرها یاد می‌دادم . بعد از آن حدود ۸ سال در صنایع مختلف از قبیل IT ، نساجی و لوازم خانگی و در سمت‌های مختلف از کارشناس و مدیر، از فروش و بازرگانی تا تحقیق و توسعه و آموزش و برنامه‌ریزی و... کار کردم. نتیجه آن دید کلی از کسب و کار بود، دریافت دیگرم کم و کاستی‌های دانشی‌م بود که دوباره مرا در مسیر دانشگاه قرار داد این بار به مدیریت از جنس MBA علاقمند شدم. انگار جواب سوال‌هایی که با تجربه به آنها رسیده بودم را در درس و کتاب و کلاس پیدا می‌کردم.
از سال ۹۰ به بعد مسیر من از کار اجرایی به حوزه مشاوره تغییر کرد، ورودی که بر حسب یک اتفاق شروع شد ابتدا به عنوان کارشناس و پس از کسب تجربه در پروژه‌های مختلف به عنوان مدیر وارد حوزه مشاوره سازمانی شدم، پروژه‌هایی از جنس استراتژی، تعالی، منابع انسانی و... در گروه سازمان‌های مختلفی از خدماتی گرفته تا صنعتی انجام دادم، با انجام پروژه و برگزاری کارگاه‌های آموزشی و ... کم کم این سیستم‌ها بودند که برای من رنگ باختند. و آدم‌ها بودند که جانی دوباره گرفتند. حالا می‌دیدم که چطور پیاده‌سازی سیستم‌های مدیریتی در سازمان‌های مختلف با تغییر زمینه و فرهنگ، معنای متفاوتی پیدا می‌کند و علاقمندی من به حوزه‌های خاصی از قبیل رهبری، مربیگری، توسعه و توانمندسازی بیشتر و بیشتر شد، در این راستا با دوستان بسیار حرفه‌ای تیم‌های مختلفی را ساختیم و پروژه‌هایی ارزشمندی را طراحی و اجرا کردیم. هر پروژه‌ای را نقادانه ارزیابی کردیم و خلاقانه در جهت ایجاد ارزش بیشتر تلاش کردیم.
امروز به عنوان یک مربی و مشاور رسالت من کمک به رشد انسانهاست. من اکنون آماده‌ی قدم برداشتنم، اما اینبار نه می‌خواهم دیگران را هدایت و راهنمایی کنم، نه می خواهم پیشرو و تاثیرگذار باشم و نه فکر می‌کنم که می‌توانم! ، می خواهم کمتر شعار بدهم و بیشتر خودم باشم، راهی را جستجو کنم که از درون خودم می گذرد و می خواهم بیشتر عمل کنم. عمل به باوری که امروز ساخته ام!

دوره آموزشی غیر حضوری گام به گام طراحی استراتژی منابع انسانی

دوره آموزشی گام به گام تدوین استراتژی منابع انسانی با هدف ارائه گام به گام مراحل تدوین استراتژی منابع انسانی، به عنوان یکی از اصلی ترین اقدامات هر مدیر منابع انسانی در این حوزه طراحی شده است. دانش استراتژی منابع انسانی در ایران دانشی جوان است، شما با طی کردن این دوره نحوه تدوین استراتژی منابع انسانی بر اساس مدل یکپارچه بامبرگر و مشولم که یکی از جدیدترین و بهترین مدل‌های تدوین استراتژی منابع انسانی است، را به صورت کاملا عملی، کاربردی و در قالب یک مثال واقعی می‌آموزید، گویی یک مشاور منابع انسانی در کنار شما اقدام به تدوین استراتژی منابع انسانی در سازمانتان نموده است.

ویژگی این مدل این است که شما به سرعت و با تمرکز بر عوامل ویژه(نقاط مرجع استراتژیک) در حوزه منابع انسانی می توانید استراتژی منابع انسانی در سازمان خود را تدوین نمایید. به گونه‌ای که با تسلط نسبی به ادبیات موضوع زمان تدوین استراتژی منابع انسانی در یک سازمان متوسط حدود 10 روز خواهد بود.

 

محتوای دوره:

مقدمه: آشنایی با مفاهیم تدوین استراتژی منابع انسانی: معرفی مدل تئوری نقاط مرجع استراتژیک در تدوین استراتژی منابع انسانی(9 صفحه)

روز اول: جلب حمایت مدیریت عالی سازمان و انتخاب خبرگان: آماده سازی سازمان و مدیریت ارشد جهت اجرای پروژه(4 صفحه)

روز دوم: دسته بندی مشاغل استراتژیک: به منظور تدوین استراتژی های متفاوت برای هر دسته مشاغل(5 صفحه)

روز سوم و چهارم: تکمیل پرسشنامه تدوین استراتژی منابع انسانی: طراحی سوالات پرسشنامه تدوین استراتژی منابع انسانی به همراه فایل پرسشنامه(9 صفحه)

روز پنج و ششم و هفتم: تجزیه و تحلیل داده‌های حاصل از پرسشنامه:ارائه کامل نحوه تحلیل داده ها به صورت گام به گام با ذکر یک مثال واقعی(17 صفحه)

روز هشتم و نهم و دهم: تدوین استراتژی‌های کارکردی منابع انسانی: نحوه تدوین استراتژی در زیرسیستم های جذب، آموزش، ارزیابی عملکرد و...(5 صفحه)

*طی این دوره آموزشی کلیه ابزارهای تدوین استراتژی منابع انسانی (نظیر چک لیست خروجی جلسات، پرسشنامه، جداول، نمودارها و نحوه تحلیل داده‌ها و...) دراختیار شما قرار می‌گیرد.

*دوره در 6 درس و در قالب فایل pdfارائه می شود.

*پرسشنامه و پاسخنامه تدوین استراتژی منابع انسانی در قالب فایل ورد به صورت ضمیمه دوره ارائه خواهد شد.

نکته مهم

این دوره برای متخصصان حوزه منابع انسانی که دانش پایه در این رشته را دارند طراحی شده است و برای افرادی که به مفاهیم پایه منابع انسانی تسلط ندارند یا تجربه عملی کار در سازمان‌ها را ندارند توصیه نمی‌شود. همچنین آشنایی نسبی با ادبیات تدوین استراتژی منابع انسانی و نقاط مرجع استراتژیک در تدوین استراتژی منابع انسانی به عنوان پیش نیاز جهت بهره برداری هر چه بیشتر از این دوره توصیه می شود.


پشتیبانی

بعد از اتمام فرآیند خرید دوره آموزشی یک شماره تلگرام در اختیار شما قرار خواهد گرفت و در طی دوره آموزشی یا پس از آن(در حین اجرای یادگیری‌ها)می‌توانید هر گونه ابهام یا سوال را از طریق تلگرام با طراح دوره مطرح نموده و ابهامات خود را رفع نمایید.

 

نحوه خرید و دریافت دوره

خرید اینترنتی

بلافاصله بعد از اتمام فرآیند خریداینترنتی ، با مراجعه به منوی فروشگاه، زیر منوی دانلود محصولات خریداری شده برای شما آشکار می شود و امکان دانلود محتوای بسته خریداری شده را خواهید داشت.

خرید غیر اینترنتی

در صورت تمایل به خرید از طریق کارت بانکی، می توانید مبلغ محصول را به کارت شماره  1204-1974-2910-5022 بانک پاسارگاد به نام سونیا جلالی واریز و شماره پیگیری فیش واریزی خود را از طریق تلفن

021-88870154-6، اعلام نموده تا بلافاصله محصول خریداری شده از طریق ایمیل برایتان ارسال شود.

 

کوچینگ فردی

کوچینگ فردی یک فرآیند مبتنی بر یادگیری است و یک مربی بر موفقیت شخصی و حرفه‌ای فرد توجه دارد، جان وایتمور یکی از برجسته‌ترین متخصصان مربی‌گری و کسی که سال‌ها به اینکار اشتغال داشته و دارد مربی‌گری را اینطور تعریف می‌کند، گشودن قفل استعداد فرد برای به حداکثر رساندن عملکرد او

افراد با موضوعات و درگیری‌های ذهنی مختلف به کوچ مراجعه می‌کنند مثل این که از جایی که الان هستند یا موقعیتی که دارند راضی نیستند، چالش انتخاب دارند، یا درصدد پیدا کردن مسیر و اهداف خود هستند.

ما به عنوان مربی با این باور کار خودمان را آغاز می‌کنیم که شما، فردی آگاه هستید که خود توانایی حل و فصل مشکلات خود را دارید و می‌توانید مسیر خود را پیدا کنید، حضور ما به عنوان مربی قرار است به عنوان یک همراه و مشوق به شما کمک کند که تمامی استعداد خود را برای حل یک مشکل بکار گیرید، آرزوها و اهدافتان را بشناسید و تمام توان خود را جهت دستیابی به آن بکارگیرید و سطحی از مسئولیت‌پذیری را بپذیرید که بدون کوچ نمی‌توانستید و در نهایت به یک زندگی رضایت بخش برسید.

برای آشنایی بیشتر با کوچینگ، با تکمیل فرم زیر از یک جلسه کوچینگ آزمایشی رایگان بهره مند می شوید و بعد از آن می توانید درباره ادامه این مسیر تصمیم بگیرید.

* لطفا حتما شماره تلفنی را درج نمایید که امکان تماس از طریق واتس آپ وجود داشته باشد.

فرم درخواست یک جلسه آزمایشی کوچینگ (رایگان)

ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر

 

آموزش

  • 1

Employees are not human resources nor human capital

They are human

هیچ سازمانی نمی تواند کاری بیش از توانایی کارکنانش انجام دهد.


(پیتر دراکر)

Joomla Theme