دوره های آموزشی غیرحضوری مدیریت منابع انسانی

ادامه مطلب

 

نمونه ابزارهای موردنیاز متخصصین منابع انسانی

ادامه مطلب

 

آموزش های سازمانی

ادامه مطلب

بهترین راه برای ساختن سازمانی که برازنده آینده باشد، ساختن سازمانی است که برازنده انسان باشد.

(گری همل)

 

ارزیابی و انتخاب بهترین ها

ارزیابیو انتخاب بهترین متخصصان حوزه منابع انسانی برای ایفای نقش با عملکرد بالا در دپارتمان­های منابع انسانی سازمان شما

 

توسعه فردی

کمک به علاقه مندان حوزه مدیریت منابع انسانی در مسیر حرفه ای شدن

 

راه حل های اختصاصی

  توسعه راه حل های خاص سازمان شما در مسیر رشد منابع انسانی

 

محتوای آموزشی

انتشار دانش و محتوای کاربردی و عملیاتی شده در حوزه مدیریت منابع انسانی

کتاب های مفید در زمینه مدیریت منابع انسانی

این جمله الوین تافلر را خیلی دوست دارم و هرازچندگاهی برای خودم هم یادآوری می کنم که

بی سوادان قرن بیست و یک کسانی نیستند که نمی توانند بخوانند و
بنویسند بلکه کسانی هستند که نمی توانند بیاموزند،
آموخته های کهنه را دور بریزند و دوباره بیاموزند.

بی شک بدون کتاب و کتابخوانی نمی توان در مسیر رفع بی سوادی و حرفه ای تر شدن  شدن در هیچ حوزه ای گام برداشت، در زمینه مدیریت منابع انسانی هم  کتاب های مفید و ارزشمند بسیاری در کشورمان تالیف، ترجمه و به چاپ رسیده است.

در این صفحه کتاب هایی که خودم در مسیر یادگیری در این حوزه تجربه می کنم و تاثیر زیادی بر من داشته و چیزهای بیشتری به من آموختند با شما به اشتراک می گذارم و امیدوارم شما هم از خواندن آن ها لذت و منفعت برده و در مسیر افزایش دانش حرفه ای یاریگر شما باشد.

کتاب مدیریت منابع انسانی گری دسلر از جمله کتاب‌های مطرح آکادمیک در زمینه‌ی  است که اکنون بیش از ده سال است در دانشگاه‌های دنیا به عنوان منبع آموزشی درس مدیریت منابع انسانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کتاب مدیریت رفتار سازمانی نوشته استیفن رابینز، به نوعی به یک استاندارد و پایه در آموزش رفتار سازمانی تبدیل شده و کتابهای دیگر هم، حتی با وجود محتوای متفاوت، عموماً می‌کوشند ساختار این کتاب را تقلید کنند.

کتاب شرکت های موفق جهان چگونه استخدام می کنند نوشته دکتر بهزاد ابوالعلایی با هدف معرفی تجارب موفق جهان، الگو پردازی برای مدیران و تبیین دقیق فرآیند استخدام و گام های اساسی آن نگاشته شده است. مخاطبان اصلی کتاب همه کسانی هستند که در سازمانها به هر نحو با فرآیند استخدام درگیر و در طراحی و اجرای آن سهیم هستند.

کتاب عوامل کلیدی موفقیت در مراکز ارزیابی و توسعه نوشته دکتر حمزه جمشیدی، به بیان فلسفه وجودی، چیستی و شیوه اجرای موفق یک مرکز ارزیابی، دربردارنده تجربیات مولف اول کتاب در مراکز ارزیابی شرکت های مختلف است. این تجربه ها در قالب عوامل کلیدی موفقیت مراکز ارزیابی ارائه شده است.

کتاب 5 نقطه قوت خود را بشناسید نوشته تام راث اعتقاد دارد بجای تمرکز بر بهبود نقاط ضعف، نقاط قوت خود را شناخته و آن ها را تقویت کنیم، این کتاب توانسته خود را در بین سی کتاب پرفروش آمازون جای دهد.

کتاب اسرار کار در گوگل نوشته لزلوباک، اسراري از شيوه هاي مديريت سرمايه هاي انساني در گوگل را تشريح مي کند. نويسنده اين کتاب تجربيات کاري خود در طراحي و شکل گيري اين شيوه ها را داستان گونه و به تفصيل بيان مي کند.  ويژگي متفاوت کتاب حاضر با کتابهاي مشابه دراين زمينه، تبيين و تشريح کامل فرآيندهاي مديريت سرمايه هاي انساني مانند شناسايي و جذب استعدادها، آموزش و توسعه فردي، مديريت عملکرد و ايجاد انگيزش در گوگل مي باشد.

 

کتاب راهنمای ترسیم شایستگی ها، به مفاهیم، الگوها و روش های تعریف مدل شایستگی پرداخته است و همچنین نمونه ای از تجارب و مدل های شایستگی در دنیا را مطرح کرده است.

کتاب مدل 34000 منابع انسانی نوشته دکتر قلی پور، دکتر محمد اسماعیلی و دکتر دبیری جهت سنجش سطح بلوغ فرآیندهای منابع انسانی تالیف شده است هدف از آن بررسی نظام‌مند، جامع و یکپارچه سیستم منابع انسانی با رویکرد علمی است. ویژگی‌های خاص سلسله مراتبی بودن آن و نیز تعریف دقیق اقدامات و توانمندی‌هایی که شرکت‌ها در هر سطح برای اجرا و ارتقاء سیستم منابع انسانی بدان نیازمندند از جمله مهم‌ ترین ویژگی های این کتاب است.

کتاب فرمول رهبری نوشته دکتر بهزاد ابوالعلایی ماموریت دارد فرمول های رهبری رهبران موفق را طرح و بحث کند، تفاوت ها و تشابهات این فرمول ها را نمایان سازد و حتی الامکان تصویری اولیه و پیشنهادی از ابعاد و اجزای رهبری موفق را برای به کار گیری در سازمان های ایرانی معرفی نماید.  

کتاب هفت چالش ارتباط موثر نوشته دنیس ریورز در عین ساده بودن، به نکات کاربردی در زمینه مهارتهای ارتباطی می پردازد، نویسنده در این کتاب به مواردی مانند اهمیت بیان هدف گفتگو، شفافیت و شیوه درست سوال پرسیدن اشاره کرده است.

کتاب روان شناسی عزت نفس نوشته ناتانیل براندن یکی از کتاب های بسیار مفید در زمینه عزت نفس است، نویسنده کتاب بر این باور است که باید نیاز به حرمت نفس و عزت نفس را به عنوان یک نیاز روانشناختی به رسمیت شناخت و انسان‌ها تا زمانی که این نیاز را برآورده نکنند، اثرات نامطلوب آن را به شکل بیماری، احساس‌های منفی و رفتارهای ناهنجار در زندگی خود و اطرافیان مشاهده خواهند کرد.

کتاب چماق و هویج دیگر کارایی ندارد نوشته دکتر پاول مارسیانو به دنبال این است که روش‌ها و راهبردهایی برای افزایش تعهد و فداکاری کارکنان در اختیار رهبران سطوح مختلف سازمان قرار دهد.

 

کتاب با چرا شروع کنید نوشته سایمون سینک یکی از کتاب های پرطرفدار و پرفروش در زمینه مفهوم ماموریت و چشم انداز فردی و سازمانی است، سینک معتقد است تا ندانید چرا می خواهید کاری را انجام دهید بهتر است دست به انجام آن نزنید.

 

کتاب نیمه تاریک وجود نوشته دبی فورد توضیح می دهد که چگونه آگاهانه یا ناخودآگاه  ما نیمه تاریک خود را پنهان کرده یا نادیده می گیریم، که باعث امتناع از این جنبه های طبیعی صحیح ما می شود تا اینکه به خود آزادی بدهیم تا به صورت اصیل زندگی کنیم.او در این کتاب نشان می دهد که تایید و پذیرش به اصطلاح ضعف های ما امکان پذیر است.

 

کتاب تحصیلکرده نوشته تارا وستوور، یکی از 10 کتاب برتر سال 2018  است. این کتاب سرگذشت دختری را روایت می‌کند که با وجود رفتارهای بیمارگونه‌ی پدرش و مشقت‌های بسیاری که در زندگی دارد، راه خود را به سوی آینده‌ای روشن باز می‌کند. خواندن این کتاب را به همه به خصوص بانوان سرزمینم توصیه می کنم.


سهیل طاهری Gravatar   27.05.1399 05:06
سلام و عرض ادب
ازتون خواهشی داشتم. بیزحمت فایل دانلود کتاب های فوق رو برام ایمیل می کنید
ممنون از سایت خوبتون
 
سونیا جلالی Gravatar   30.05.1399 05:02
سلام
این کتاب ها لزوما نسحه پی دی اف ندارند، با سرچ عنوان کتاب می تونید آن را خریداری نمایید.
 
 • Smileys
 • :confused:
 • :cool:
 • :cry:
 • :laugh:
 • :lol:
 • :normal:
 • :blush:
 • :rolleyes:
 • :sad:
 • :shocked:
 • :sick:
 • :sleeping:
 • :smile:
 • :surprised:
 • :tongue:
 • :unsure:
 • :whistle:
 • :wink:
 
 • 1000 تعداد کاراکتر باقی مانده
   
 

آموزش

 • 1

Employees are not human resources nor human capital

They are human

هیچ سازمانی نمی تواند کاری بیش از توانایی کارکنانش انجام دهد.


(پیتر دراکر)

Joomla Theme