دوره های آموزشی غیرحضوری مدیریت منابع انسانی

ادامه مطلب

 

نمونه ابزارهای موردنیاز متخصصین منابع انسانی

ادامه مطلب

 

آموزش های سازمانی

ادامه مطلب

بهترین راه برای ساختن سازمانی که برازنده آینده باشد، ساختن سازمانی است که برازنده انسان باشد.

(گری همل)

 

ارزیابی و انتخاب بهترین ها

ارزیابیو انتخاب بهترین متخصصان حوزه منابع انسانی برای ایفای نقش با عملکرد بالا در دپارتمان­های منابع انسانی سازمان شما

 

توسعه فردی

کمک به علاقه مندان حوزه مدیریت منابع انسانی در مسیر حرفه ای شدن

 

راه حل های اختصاصی

  توسعه راه حل های خاص سازمان شما در مسیر رشد منابع انسانی

 

محتوای آموزشی

انتشار دانش و محتوای کاربردی و عملیاتی شده در حوزه مدیریت منابع انسانی

کتاب های مفید در زمینه مدیریت منابع انسانی

این جمله الوین تافلر را خیلی دوست دارم و هراز چندگاهی برای خودم هم یادآوری می‌کنم که

بی‌سوادان قرن بیست و یک کسانی نیستند که نمی‌توانند بخوانند و
بنویسند بلکه کسانی هستند که نمی‌توانند بیاموزند،
آموخته‌های کهنه را دور بریزند و دوباره بیاموزند.

بی شک بدون کتاب و کتابخوانی نمی‌توان در مسیر رفع بی‌سوادی حرفه‌ای‌تر شدن در هیچ حوزه‌ای‌ گام برداشت، در زمینه مدیریت منابع انسانی هم  کتاب های مفید و ارزشمند بسیاری در کشورمان تالیف، ترجمه و به چاپ رسیده است.

در این صفحه کتاب‌هایی که خودم در مسیر یادگیری در این حوزه تجربه می‌کنم و تاثیر زیادی بر من داشته و چیزهای بیشتری به من آموختند با شما به اشتراک می‌گذارم و امیدوارم شما هم از خواندن آن‌ها لذت و منفعت برده و در مسیر افزایش دانش حرفه‌ای یاریگر شما باشد.

(اگر به حرفه‌ای شدن در حوزه مدیریت منابع انسانی علاقمند هستید نقشه راه حرفه‌ای‌گری در حوزه مدیریت منابع انسانی را هم مشاهده فرمایید.)

 

کتاب مدیریت منابع انسانی گری دسلر از جمله کتاب‌های مطرح آکادمیک در زمینه‌ی  است که اکنون بیش از ده سال است در دانشگاه‌های دنیا به عنوان منبع آموزشی درس مدیریت منابع انسانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

کتاب مدیریت رفتار سازمانی نوشته استیفن رابینز، به نوعی به یک استاندارد و پایه در آموزش رفتار سازمانی تبدیل شده و کتاب‌های دیگر هم، حتی با وجود محتوای متفاوت، عموماً می‌کوشند ساختار این کتاب را تقلید کنند.

 

 

کتاب صراحت تمام عیار نوشته کیم اسکات یکی از کتاب‌های بسیار خوب در زمینه توسعه  مدیران برای کار با انسان‌هاست. خانم کیــم اســکات نویسنده کتاب کــه تجربه‌هــای بســیاری در محیط‌هــای کاری مختلف با فرهنگ‌هــای متفــاوت، دارد راه‌حل‌های آزمــوده خــود را در اختیار مــا می‌گذارد. خواندن این کتاب را به خصوص به مدیران غیرمنابع انسانی توصیه می‌کنم.

 

کتاب شرکت‌های موفق جهان چگونه استخدام می‌کنند نوشته دکتر بهزاد ابوالعلایی با هدف معرفی تجارب موفق جهان، الگو پردازی برای مدیران و تبیین دقیق فرآیند استخدام و گام‌های اساسی آن نگاشته شده است. مخاطبان اصلی کتاب همه کسانی هستند که در سازمان‌ها به هر نحو با فرآیند استخدام درگیر و در طراحی و اجرای آن سهیم هستند.

 

کتاب حرفه‌ای مصاحبه کنید نوشته اکبر عیدی، عماد فراهانی و صفورا فخرآذری با معرفی متدهای مصاحبه استخدامی و ارائه تکنیک‌های نوین به دنبال تخصصی کردن مصاحبه در فرایند استخدام است.

 

کتاب عوامل کلیدی موفقیت در مراکز ارزیابی و توسعه نوشته دکتر حمزه جمشیدی، به بیان فلسفه وجودی، چیستی و شیوه اجرای موفق یک مرکز ارزیابی، دربردارنده تجربیات مولف اول کتاب در مراکز ارزیابی سازمان‌های مختلف است. این تجربه‌ها در قالب عوامل کلیدی موفقیت مراکز ارزیابی ارائه شده است.

 

کتاب 5 نقطه قوت خود را بشناسید نوشته تام راث اعتقاد دارد بجای تمرکز بر بهبود نقاط ضعف، نقاط قوت خود را شناخته و آن‌ها را تقویت کنیم، این کتاب توانسته خود را در بین سی کتاب پرفروش آمازون جای دهد.

 

کتاب اسرار کار در گوگل نوشته لزلوباک، اسراری از شیوه‌های مديريت سرمایه‌های انسانی در گوگل را تشريح می‌کند. نويسنده اين کتاب تجربيات کاری خود در طراحی و شکل گيری اين شیوه‌ها را داستان گونه و به تفصيل بيان می‌کند.

کتاب راهنمای ترسیم شایستگی‌ها، به مفاهیم، الگوها و روش های تعریف مدل شایستگی پرداخته است و همچنین نمونه‌ای از تجارب و مدل‌های شایستگی در دنیا را مطرح کرده است.

 

کتاب مدل 34000 منابع انسانی نوشته دکتر قلی پور، دکتر محمد اسماعیلی و دکتر دبیری جهت سنجش سطح بلوغ فرآیندهای منابع انسانی تالیف شده است هدف از آن بررسی نظام‌مند، جامع و یکپارچه سیستم منابع انسانی با رویکرد علمی است. ویژگی‌های خاص سلسله مراتبی بودن آن و نیز تعریف دقیق اقدامات و توانمندی‌هایی که شرکت‌ها در هر سطح برای اجرا و ارتقا سیستم منابع انسانی بدان نیازمندند از جمله مهم‌ ترین ویژگی‌های این کتاب است.

 

کتاب فرمول رهبری نوشته دکتر بهزاد ابوالعلایی ماموریت دارد فرمول‌های رهبری رهبران موفق را طرح و بحث کند، تفاوت‌ها و تشابهات این فرمول‌ها را نمایان سازد و حتی الامکان تصویری اولیه و پیشنهادی از ابعاد و اجزای رهبری موفق را برای به کار گیری در سازمان‌های ایرانی معرفی نماید.  

 

کتاب هفت چالش ارتباط موثر نوشته دنیس ریورز در عین ساده بودن، به نکات کاربردی در زمینه مهارت‌های ارتباطی می‌پردازد، نویسنده در این کتاب به مواردی مانند اهمیت بیان هدف گفتگو، شفافیت و شیوه درست سوال پرسیدن اشاره کرده است.

 

کتاب پنج دشمن کار تیمی نوشته پاتریک لنچیونی یک کتاب کلاسیک و البته ارزشمند در خصوص کار تیمی است که نویسنده در آن چالش‌های کار تیمی را مطرح کرده است.

 

کتاب روان شناسی عزت نفس نوشته ناتانیل براندن یکی از کتاب‌های بسیار مفید در زمینه عزت نفس است، نویسنده کتاب بر این باور است که باید نیاز به حرمت نفس و عزت نفس را به عنوان یک نیاز روانشناختی به رسمیت شناخت و انسان‌ها تا زمانی که این نیاز را برآورده نکنند، اثرات نامطلوب آن را به شکل بیماری، احساس‌های منفی و رفتارهای ناهنجار در زندگی خود و اطرافیان مشاهده خواهند کرد.

 

کتاب چماق و هویج دیگر کارایی ندارد نوشته دکتر پاول مارسیانو به دنبال این است که روش‌ها و راهبردهایی برای افزایش تعهد و فداکاری کارکنان در اختیار رهبران سطوح مختلف سازمان قرار دهد.

 

کتاب با چرا شروع کنید نوشته سایمون سینک یکی از کتاب‌های پرطرفدار و پرفروش در زمینه مفهوم ماموریت و چشم انداز فردی و سازمانی است، سینک معتقد است تا ندانید چرا می‌خواهید کاری را انجام دهید بهتر است دست به انجام آن نزنید.

 

کتاب دختر تحصیلکرده نوشته تارا وستوور، یکی از 10 کتاب برتر سال 2018  است. این کتاب سرگذشت دختری را روایت می‌کند که با وجود رفتارهای بیمارگونه‌ی پدرش و مشقت‌های بسیاری که در زندگی دارد، راه خود را به سوی آینده‌ای روشن باز می‌کند. خواندن این کتاب را به همه به خصوص بانوان سرزمینم توصیه می‌کنم.

 

معرفی دوره‌های آموزشی غیرحضوری مدیریت منابع انسانی


عاطفه کریمی Gravatar   13.09.1400 17:40
سلام من دیپلم تجربی هستم و چند ماهی هست به عنوان کارمند منابع انسانی یک شرکت مشغول به کار هستم میخوام دانش خودم بالا ببر بنظرتون از کدام کتابی ها شروع کنم ممنون
 
سونیا جلالی Gravatar   20.09.1400 05:25
سلام
مدیریت منابع انسانی دسلر
 
mahdi Gravatar   15.08.1400 20:07
باتشکر از اطلاعات خوبتون
 
فروغ رزمجویی Gravatar   11.08.1400 17:41
سلام وقتتون به خیر
من رشته مدیریت دولتی گرایش توسعه منابع انسانی در سطح ارشد هستم اگر بخواهم بیشتر و بهتر در این گرایش پیشرفت کنم چه کار باید انجام دهم؟ از کجا شروع کنم؟
 
سونیا جلالی Gravatar   15.08.1400 04:47
سلام
اطلاعات موجود در لینک زیر را مشاهده بفرمایید
https://hrmacy.ir/index.php/مدیریت-منابع-انسانی/hrprofessional
 
پروین خانی Gravatar   27.07.1400 20:46
سلام و ادب خانم جلالی
سپاسگزارم برای وبسایت عالی تون و مطالب مفید تون. من در مسیر انتخاب یک کتاب برای ترجمه در زمینه مدیریت منابع انسانی هستم. میتونم ازتون راهنمایی بگیرم؟ ممنون میشم اگر اجازه بدید کتاب ها و دلیل انتخابشون رو براتون بفرستم تا اگر صلاح دونستید اظهار نظر بفرمایید. پیشاپیش از لطف تون ممنونم و مشتاقانه منتظر پیامتون هستم.
 
سونیا جلالی Gravatar   30.07.1400 05:08
سلام
حتما خوشحال میشم بتونم کمکی کنم
بهم ایمیل بدید لطفا
 
پاشا جبلی Gravatar   18.12.1399 19:33
با سلام و تشکر از به اشتراک گذاشتن مطالب ارزنده و تخصصی ارائه شده .
 
سونیا جلالی Gravatar   19.12.1399 05:24
سلام آقای مهندس
ممنون از لطف و همراهی شما
 
peymanmirzavand Gravatar   02.09.1399 04:58
سلام
بنده نزدیک یک سال هست که با اکادمی منابع انسانی اشنا شده ام
واقعا برای محیط اکادمی زحمت های زیادی کشیده شده
زمانی متوجه این امر میشید که با اکادمی ارتباط بر قرار کنید ِ مقالات رو بخونید ِ ماژول ها رو تهیه کنید و به صورت عمیق گوش بدید و رفرنس ها رو مطالعه کنید ِ به عنوان کسی که ماژول ها رو تهیه کرده و میکنم تاکید میکنم به صورت عمیق ...
بخش معرفی کتاب ها هم که هر کسی که دنبال کننده بوده باشه متوجه این موضوع شده که تمامی کتاب ها کاربردی و کارا هست
خواستم نظرم رو اعلام کرده باشم و تشکر ویژه از خانم جلالی داشته باشم .
 
 
 • Smileys
 • :confused:
 • :cool:
 • :cry:
 • :laugh:
 • :lol:
 • :normal:
 • :blush:
 • :rolleyes:
 • :sad:
 • :shocked:
 • :sick:
 • :sleeping:
 • :smile:
 • :surprised:
 • :tongue:
 • :unsure:
 • :whistle:
 • :wink:
 
 • 1000 تعداد کاراکتر باقی مانده
   
 

آموزش

 • 1

Employees are not human resources nor human capital

They are human

هیچ سازمانی نمی تواند کاری بیش از توانایی کارکنانش انجام دهد.


(پیتر دراکر)

Joomla Theme