Joomla Theme

اطلاعات کاربردی مدیریت منابع انسانی

ادامه مطلب

Joomla Theme

مرکز ارزیابی و توسعه حرفه ای های منابع انسانی

ادامه مطلب

Joomla Theme

راه حل های منابع انسانی

ادامه مطلب

بهترین راه برای ساختن سازمانی که برازنده آینده باشد، ساختن سازمانی است که برازنده انسان باشد.

(گری همل)

 

ارزیابی و انتخاب بهترین ها

ارزیای و انتخاب بهترین متخصصان حوزه منابع انسانی برای ایفای نقش با عملکرد بالا در دپارتمان­های منابع انسانی سازمان شما

 

توسعه فردی

کمک به علاقه مندان حوزه مدیریت منابع انسانی در مسیر حرفه ای شدن

 

راه حل های اختصاصی

  توسعه راه حل های خاص سازمان شما درمسیر تعالی منابع انسانی

 

محتوای آموزشی

انتشار دانش و محتوای کاربردی و عملیاتی شده در حوزه مدیریت منابع انسانی

دوره آموزشی غیرحضوری گام به گام طراحی استراتژی منابع انسانی

Demo Image

دوره آموزشی گام به گام تدوین استراتژی منابع انسانی در 10 روز با هدف ارائه گام به گام مراحل تدوین استراتژی منابع انسانی در سازمان شما،  به عنوان یکی از اصلی ترین اقدامات هر مدیر منابع انسانی در این حوزه طراحی شده است. دانش استراتژی منابع انسانی در ایران دانشی جوان است، شما با طی کردن این دوره نحوه تدوین استراتژی منابع انسانی بر اساس مدل یکپارچه بامبرگر و مشولم که یکی از جدیدترین و بهترین مدل‌های تدوین استراتژی منابع انسانی است، را به صورت کاملا عملی، کاربردی و در قالب یک مثال واقعی می‌آموزید.

ویژگی این مدل این است که شما به سرعت و با تمرکز بر عوامل ویژه(نقاط مرجع استراتژیک) در حوزه منابع انسانی می توانید استراتژی منابع انسانی در سازمان خود را تدوین نمایید. به گونه‌ای که با تسلط نسبی به ادبیات موضوع زمان تدوین استراتژی منابع انسانی در یک سازمان متوسط حدود 10 روز خواهد بود.

 

محتوای دوره:

مقدمه: آشنایی با مفاهیم تدوین استراتژی منابع انسانی: معرفی مدل تئوری نقاط مرجع استراتژیک در تدوین استراتژی منابع انسانی(9 صفحه)

روز اول: جلب حمایت مدیریت عالی سازمان و انتخاب خبرگان: آماده سازی سازمان و مدیریت ارشد جهت اجرای پروژه(4 صفحه)

روز دوم: دسته بندی مشاغل استراتژیک: به منظور تدوین استراتژی های متفاوت برای هر دسته مشاغل(5 صفحه)

روز سوم و چهارم: تکمیل پرسشنامه تدوین استراتژی منابع انسانی: طراحی سوالات پرسشنامه تدوین استراتژی منابع انسانی به همراه فایل پرسشنامه(9 صفحه)

روز پنج و ششم و هفتم: تجزیه و تحلیل داده‌های حاصل از پرسشنامه:ارائه کامل نحوه تحلیل داده ها به صورت گام به گام با ذکر یک مثال واقعی(17 صفحه)

روز هشتم و نهم و دهم: تدوین استراتژی‌های کارکردی منابع انسانی: نحوه تدوین استراتژی در زیرسیستم های جذب، آموزش، ارزیابی عملکرد و...(5 صفحه)

*طی این دوره آموزشی کلیه ابزارهای تدوین استراتژی منابع انسانی (نظیر چک لیست خروجی جلسات، پرسشنامه، جداول، نمودارها و نحوه تحلیل داده‌ها و...) دراختیار شما قرار می‌گیرد.

*دوره در 6 درس و در قالب فایل pdfارائه می شود.

*پرسشنامه و پاسخنامه تدوین استراتژی منابع انسانی در قالب فایل ورد به صورت ضمیمه دوره ارائه خواهد شد.

نکته مهم

این دوره برای متخصصان حوزه منابع انسانی که دانش پایه در این رشته را دارند طراحی شده است و برای افرادی که به مفاهیم پایه منابع انسانی تسلط ندارند یا تجربه عملی کار در سازمان‌ها را ندارند توصیه نمی‌شود. همچنین آشنایی نسبی با ادبیات تدوین استراتژی منابع انسانی و نقاط مرجع استراتژیک در تدوین استراتژی منابع انسانی به عنوان پیش نیاز جهت بهره برداری هر چه بیشتر از این دوره توصیه می شود.


پشتیبانی

بعد از اتمام فرآیند خرید دوره آموزشی یک شماره تلگرام در اختیار شما قرار خواهد گرفت و در طی دوره آموزشی یا پس از آن(در حین اجرای یادگیری‌ها)می‌توانید هر گونه ابهام یا سوال را از طریق تلگرام با طراح دوره مطرح نموده و ابهامات خود را رفع نمایید.

 نحوه دریافت دوره

بلافاصله بعد از اتمام فرآیند خرید، با مراجعه به منوی فروشگاه، زیر منوی دانلود محصولات خریداری شده برای شما آشکار می شود و امکان دانلود محتوای بسته خریداری شده را خواهید داشت.

 

 

خرید

 

 

ورود کاربران

آموزش

  • 1
  • 2

Employees are not human resources nor human capital

They are human

هیچ سازمانی نمی تواند کاری بیش از توانایی کارکنانش انجام دهد.


(پیتر دراکر)

Joomla Theme